Хајлајтс и голови од Инглштад vs Дуизбург

Инглштад го нагости Дуизбург во рамките на 2ра Бундеслига меч, во Вторник, 19 Септември 2017.

Двата тима, Инглштад и Дуизбург по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Инглштад и Дуизбург.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xbmxv.mp4?token=1508540610-VgfIalV6j1y%2BPHUjtsLF8ws%2BN842SguVIv%2F90bGtxZw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk