Борусија Менхенгладбах vs Штутгард голови и хајлајтс

Борусија Менхенгладбах на својот стадион го пречека Штутгард во рамките на Бундеслига, во Вторник, 19 9.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Штутгард. Тоа резултираше со победа на Борусија Менхенгладбах од 2:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Борусија Менхенгладбах и Штутгард можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/97s51.mp4?token=1505916258-amWUc72FYwZo1WD%2Fkcc8sFS1r6rupsAx%2Ft8oF324aWo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk