Виториа vs Сао Паоло голови и хајлајтс

Во Недела, 17 Септември, Виториа го нагости Сао Паоло во рамките на Серија А натпревар.

Виториа успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Сао Паоло од 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/p1cgs.mp4?token=1508544184-oT8TkfJxbDxuCH86mTTy4sQzegWWTt7iHvyR8wej8Vk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.