Чикаго Фајр vs ДС Јунајтед голови и хајлајтс

Во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Чикаго Фајр и гостинот ДС Јунајтед, во Недела, 17 Септември 2017.

Напаѓачите на Чикаго Фајр беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека ДС Јунајтед не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/optek.mp4?token=1508544176-0oAzENy5dS53RoIBiUh9vvwVU13%2Fqu5Kl0i%2F%2BFnSjFE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.