Ватфорд vs Манчестер Сити голови и хајлајтс

Во Сабота, 16 Септември, Ватфорд на својот стадион го пречека Манчестер Сити во рамките на Премиер лига.

Манчестер Сити постигна 6 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 6-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

На натпреварот помеѓу Ватфорд и Манчестер Сити имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/y9yn3.mp4?token=1508544170-uORC7rlNZErymOzhDv9Rn4Jzr6BqYnavkJJQf65%2FOgw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.