Ст. Паули vs Инглштад голови и хајлајтс

Ст. Паули го нагости Инглштад во рамките на 2ра Бундеслига меч, во Сабота, 16 Септември 2017.

Играчите на Инглштад имаа свој ден и постигнаа точно 4 гола, додека Ст. Паули не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 4-0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ст. Паули и Инглштад.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2m50z.mp4?token=1508540594-EcGIlcXqCxw0X9DXAr6I7Vi92tjMdCeNpqErXkzm5bU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.