Реал Бетис vs Депортиво Ла Коруња голови и хајлајтс

Во Сабота, 16 Септември, Реал Бетис го пречека Депортиво Ла Коруња во рамките на Ла Лига меч.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Реал Бетис успеа да реализира две, додека Депортиво Ла Коруња само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/12q0g.mp4?token=1508544175-F0lz6xuaUGzA8yBc7%2FxE1F7JoQvwEXwA8aMpwqlK8VI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот