Хајлајтс и голови од Еибар vs Леганес

Во Петок, 15 Септември, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Еибар и гостинот Леганес.

Одбраната на Еибар одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Еибар беше доволен за победа од 1:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kllir.mp4?token=1508544168-lHR1hYok%2B6wW9sRHIVq0KzbI0OZz%2Fbn50LDEMeJsS9M%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk