Хајлајтс и голови од Бристол Сити vs Дерби Каунти

Во Сабота, 16 Септември, Бристол Сити и Дерби Каунти одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Бристол Сити додека 4 завршија во мрежата на Дерби Каунти. Тоа резултираше со победа на Бристол Сити со точен резултат 4-1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Бристол Сити и Дерби Каунти погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6o7rb.mp4?token=1508544173-ONUc2Y9jo5KtkhaPhqfXOAVq8Mx3CuLRkm76U%2BXWwC0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk