Хајлајтс и голови од Бирмингем Сити vs Престон

во Сабота, 16 Септември, Бирмингем Сити на домашен терен играше против Престон во рамките на Чемпионшип.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Престон додека 3 завршија во мрежата на Бирмингем Сити. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Престон. Конечниот резултат беше 3-1 за гостинскиот тим.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Бирмингем Сити и Престон.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/73s5g.mp4?token=1508540598-ZmvL7rWkuOACIKGSuSPwV0bP5k7EuxwpilFEzBN0o7U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Играш прогресија на онлајн рулет? Провери ги сите информации за Мартингејл систем системот на casinobonus.mk.