Барнсли vs Астон Вила голови и хајлајтс

Во Сабота, 16 Септември, Барнсли на својот стадион го пречека Астон Вила во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но на разочарување на домашните навивачи сите ги постигна Астон Вила, па Барнсли го загуби мечот со резултат 3-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9l32i.mp4?token=1508544174-Qzo59R3V5GTJA7SVCLPuzlLO0eX6bR6pv1O73Tq135E%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365