Вилстерман vs Ривер Плата голови и хајлајтс

Вилстерман и Ривер Плата одиграа натпревар во рамките на Копа Либертадорес, во Петок, 15 9 2017.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но сите ги постигна Вилстерман, па Ривер Плата го загуби мечот со резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Вилстерман и Ривер Плата.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/jhseb.mp4?token=1508544166-Z3F2Za85OW%2FvCFXqzVrGt86KJVU29ksZXO0r70VwJNc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk