Реал Сосиедад vs Розенборг голови и хајлајтс

Во Четврток, 14 Септември, Реал Сосиедад го пречека Розенборг во рамките на УЕФА Европа Лига меч.

Розенборг и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Реал Сосиедад постигна 4 и победи со точен резултат 4-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/47jnz.mp4?token=1508544161-ntvm%2BfhZyTVbzawGnXBxPvFGVTxZldrzCx4TLq4sUhI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk