Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сан Лоренцо и Ланус

Во Среда, 13 Септември, Сан Лоренцо и Ланус одиграа натпревар во рамките на Копа Либертадорес.

Ланус не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Ланус беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4s34i.mp4?token=1508544163-N8P7U5xMIGV%2Bzf3lNFbqe0cbSXJ7VNzxLfUG%2BBoRCcI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.