Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Витесе и Лацио

Во рамките на УЕФА Европа Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Витесе и гостинот Лацио, во Четврток, 14 Септември 2017.

Публиката имаше можност да види 5 гола, само 2 завршија во мрежата на Лацио додека еден повеќе, односно 3 завршија во мрежата на Витесе. Тоа резултираше три бода за Лацио при победа од 3-2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Витесе и Лацио.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/n5fig.mp4?token=1508544160-VfNx1Qie07eRULrPV4VOvHtPvNqo0donNsqY8Qoujws%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk