Хајлајтс и голови од Hapoel Be’er Sheva vs Lugano

Hapoel Be’er Sheva и Lugano одиграа натпревар во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 14 9 2017.

Hapoel Be’er Sheva прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-flgho.mp4?token=1508544158-symMN8EJ%2F7AGP%2Bp%2BOggORL9zFGCe8H11qk2eUdtTw0s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од УЕФА Европа Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk