Хајлајтс и голови од Ауе vs Холстен Кил

Во Петок, 15 Септември 2017, Холстен Кил му гостуваше на Ауе во рамките на 2ра Бундеслига.

Холстен Кил постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ауе и Холстен Кил.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tx23c.mp4?token=1508544167-iVuTVRYhzTpQAJKIhDFv3fkxPVdjUoHfTMvA9VnUTuA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.