Шахтор Доњецк vs Наполи голови и хајлајтс

Во Среда, 13 Септември 2017, Наполи му гостуваше на Шахтор Доњецк во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Шахтор Доњецк успеа да реализира две, додека Наполи само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Шахтор Доњецк и Наполи.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/33kk4.mp4?token=1505376564-DwgjVw2ncLxqlihRY8ujT4TmKCcoPnhqSl8Y6JVsi0Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони и проверете ги одличните типови на kladenje.mk