Барнсли vs Дерби Каунти голови и хајлајтс

Барнсли го пречека Дерби Каунти во Вторник, 12 Септември.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Барнсли успеа 3 да ги претвори во гол, додека Дерби Каунти искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со победа на Барнсли со точен резултат 3-2.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/ez8xg.mp4?token=1505302966_988c9d964ea4dce24f3a7cf03a29693e0d443144″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk