Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Чикаго Фајр и Њу Јорк Ред Бул

Во Сабота, 9 Септември, Чикаго Фајр го нагости Њу Јорк Ред Бул во рамките на МЛС натпревар.

За време на натпреварот секој тим постигна точно по еден гол, па мечот заврши со краен резултат 1:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Чикаго Фајр и Њу Јорк Ред Бул.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/hg63z.mp4?token=1506250985_6786fe684334b433165f5d9a591ee9015cb34f44″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во МЛС и проверете ги одличните типови на kladenje.mk