Хајлајтс и голови од Беневенто vs Торино

Беневенто и Торино одиграа натпревар во рамките на Серија А, во Недела, 10 9 2017.

Одбраната на гостинскиот тим, Торино, одлично ја заврши работата, не беше совладана ниту еднаш и задоволна си замина дома. Голот кој го постигна Торино беше доволен за победа од 1:0 и освојување на трите бода.

На натпреварот помеѓу Беневенто и Торино имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/qfyyh.mp4?token=1506279869_ae1539037e7f06f7d5e46318c9ce4d4dc04e8a50″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот