Дармштад vs Bochum голови и хајлајтс

Дармштад и Bochum одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига, во Недела, 10 9 2017.

Bochum не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Дармштад и Bochum можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/dz7s9.mp4?token=1506265456_06eb6ed8d77994c74683e2c7571fc20149cf951d” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.