Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Арсенал и АФЦ Бурнмаут

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Арсенал и гостинот АФЦ Бурнмаут, во Сабота, 9 Септември 2017.

Напаѓачите на Арсенал беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека АФЦ Бурнмаут не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Арсенал и АФЦ Бурнмаут.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/0hu88.mp4?token=1506186240_85d363d74c6e4630f1832cd4e46273f6b26d89d1″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk