Хајлајтс и голови од Solomon Islands vs Нов Зеланд

Solomon Islands на својот стадион го пречека Нов Зеланд во рамките на OFC – World Cup Qual., во Вторник, 5 9.

Двата тима, Solomon Islands и Нов Зеланд по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Solomon Islands и Нов Зеланд можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/kac4u.mp4?token=1505829875_20f21a13c5a28de23963a12510f9ca56bef2919c” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во OFC – World Cup Qual. и проверете ги одличните типови на kladenje.mk