Хајлајтс и голови од Молдавија vs Велс

Во Вторник, 5 Септември, Молдавија на својот стадион го пречека Велс во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Одбраната на Велс одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Велс постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и три бода Велс.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Молдавија и Велс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lbaqq.mp4?token=1504647965-2vmKse6xxlIZTbfIZBr6ox%2Ft6bMRmiUAIplNM5crze4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk