Хајлајтс и голови од Катар vs Кина

Во Вторник, 5 Септември, Катар го нагости Кина во рамките на AFC – World Cup Qualification натпревар.

Кина не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/gl472.mp4?token=1505844243_35405b29aead174bbcef1f355d9bbda21c4b2e5d” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.