Израел vs Македонија голови и хајлајтс

во Сабота, 2 Септември, Израел на домашен терен играше против Македонија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Македонија успеа да постигне само еден гол, доволен за победа од 1:0, бидејќи домашниот тим, Израел, не постигна ниту еден гол.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Израел и Македонија.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/1ekxk.mp4?token=1505603070_0f426f7fbe218a86353beab4b33615dcbabe9464″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.