Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Албанија и Лихтенштајн

Албанија го нагости Лихтенштајн во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч, во Сабота, 2 Септември 2017.

Албанија одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Лихтенштајн не успеа да постигне ниту еден гол, па натпреварот заврши со точен резултат 2:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ioh4y.mp4?token=1504379049-JcW8m8X3Yy1gpN9hif%2B%2BlPRDh7APszSJO4OwHCFwMAQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk